Konopný olej lisovaný za studena 500ml

Konopný olej za studena lisovaný

Konopný olej zo semien konopy siatej pestovanej na Slovensku bez použitia herbicídov a pesticídov. Olej je šetrne lisovaný za studena, pričom jeho teplota nikdy nepresiahne 40 stupňov Celzia, a zachová sa maximum výživných látok. Olej nefiltrujeme, ale nechávame pomaly usádzať, aby sme dosiahli plnú chuť a vynikajúcu arómu.

Konopný olej má ako jediný z bežne dostupných jedlých olejov ideálny pomer esenciálnych mastných kyselín omega-3 a omega-6, jedna ku trom, čím je mimoriadne prospešný pre správne fungovanie metabolizmu. Navyše obsahuje kyselinu gama-linolénovú (GLA), ktorá má silné protizápalové účinky, pomáha udržiavať prirodzenú vlhkosť v pleti a priaznivo ovplyvňuje hormonálnu rovnováhu v tele žien. Vysoký obsah antioxidantov v konopnom oleji, ako napríklad vitamínu E, pomáha chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi.

Olej má lahodnú orieškovú chuť a výborne sa hodí do šalátov či na zvýraznenie chuti hotových jedál: jednoducho všade tam, kde by ste použili olivový olej. Recepty nájdete v sekcii Recepty s olejom.

Aby vám olej chutil, je dôležité uložiť ho na chladom a tmavom mieste. Teplo a svetlo rýchlo znehodnotia jeho chuť a výživové vlastnosti. Preto ho pred otvorením chráňte pred svetlom a teplom, po otvorení vždy dobre uzavrite a skladujte v pôvodnej fľaši v chladničke. Ak je olej horký alebo zmení farbu na žltkastú, znamená to, že bol nesprávne skladovaný.

Výživné hodnoty v 100g
Energetická hodnota 3769kJ/900kcal
Bielkoviny    0,08
Cukry           0,00
Celkový tuk  99,9
 z toho
    Nasýtené mastné kyseliny 9,45
    Mono-nenasýtené mastné kyseliny 11,79
    Poly-nenasýtené mastné kyseliny 78,76
        z toho
           Kyselina linolová (ω-6) 56,47
           Kyselina alfa-linolénová (ω-3) 17,59
           Kyselina gama-linolenová (ω-6) 3,
           Kyselina stearidonová (ω-3) 1,11

kód výrobku: pol500